EMOCJE…. pomogą nam przetrwać?
Ostatni czas pokazuje nam, jak ważne są EMOCJE. Mamy coraz więcej dowodów na to, że emocje, uczucia należą do naszych największych naszych zasobów. Dzięki nim mamy dostęp do samoświadomości, instynktu samozachowawczego, co łączy nas mocno z samym sobą, z innymi, przyrodą, kosmosem. Dzięki emocjom czujemy, że żyjemy !!!!
Emocje to SMS od naszego mózgu, informujący Ciebie, co jest teraz dla Ciebie najważniejsze, co wymaga zobaczenia, uważności, nad czym masz się pochylić. Emocje zapewniają nam motywację i zaangażowanie do działania lub powodują, że nie mamy siły wykonywać swoich codziennych czynności.
Świadomość Emocji i umiejętności związane z ich regulowaniem to dziś fundament zdrowego funkcjonowania w codzienności jakakolwiek ona nie jest, odzyskania zdrowia, dobrych relacji w rodzinie, budowania trwałych związków, osiągania sukcesów w pracy, ale też nasza siła, by radzić sobie w sytuacjach kryzysowych, odbiegających od rutyny.
Czy wiesz, co jest leczniczą mocą Emocji?
Po prostu odczuwanie emocji, każdej bez wyjątku, przyjęcie jej jak Posłańca z Wiadomością.
Niestety wielu z nas boi się odczuwać emocje, rzucamy się w wir pracy, domowych zajęć, rozmów towarzyskich, aktywności fizycznych, zajadania, itp. Byle nie czuć, byle nie posłuchać, co do mnie mówi Mój Lęk, Moja Złość, mój Żal…
Jeśli przez dłuższy czas nie pozwalasz sobie na to…to z czasem nie odczuwasz już nic, nawet radości, ekscytacji, przyjemności. A może odczuwasz coraz większą rozchwianie emocjonalne i nie wiesz, co się z Tobą dzieje…bo przecież na zewnątrz jest OK, a Ty pokazujesz się jako osoba niezrównoważona emocjonalnie?
Jeśli interesuje Cię Twój świat emocjonalny, jeśli chcesz czuć życia smak i sens w każdym momencie życia, zapraszam Ciebie na Wtorkowo, Piątkowe Spotkania z Grace „ Poradnik Emocjonalny SOS”, gdzie poprowadzę Ciebie do Świata Emocji, by zrozumieć je i odzyskać Równowagę Wewnętrzną, cokolwiek nie dzieje się na Świecie.
Ćwiczenie na dziś
Odpędzanie Strachu
„Kiedy jesteś w świecie zewnętrznym i odczuwasz dyskomfort, z którym nie potrafisz sobie poradzić, pojawia się chęć ucieczki, schowania się przed światem, czujesz, że możesz zrobić coś niestosownego, chce Ci się płakać……Zrób Przerwę na Głębszy Oddech……
Co czujesz w piersi….w krzyżu, w brzuchu…., w udach….w ramionach…karku…., szyi……szczęce….?
Czujesz gdzieś Ucisk, jak gdyby coś się w Tobie ścisnęło…to strach, nie musisz się temu poddać – o ile sobie go uświadomisz , nazwiesz….Tak, boję się…..oddychaj…..i tylko tyle na początek, zachowaj ufność, możesz kontrolować swoje zachowanie, zobaczyłeś swój Strach.”

Zapraszam na FB Przestrzeń Psychologii Zdrowia wtorek, piątek
Zapraszam na sesje indywidualne uwalniania emocji przez Skype/ messenger
Jeśli zainteresował Cię temat, proszę podaj w komentarzu, co szczególnie, jakie tematy?
O mnie: Jako psycholog praktyk od ponad 20 lat, jako kobieta czująca, zgłębiam temat Emocji i stosuję najnowsze metody oparte na neuronaukach, koncepcji uważności, terapiach 3 Fali.