Konsultacje i warsztaty

Psychobiologia

poprzez świadomość do zdrowia

Psychobiologia to uporządkowany system wiedzy biologicznej, medycznej i psychologicznej, dzięki któremu można odkryć i powiązać przeżyte emocje z chorobami i traumami, jakie dotknęły nas, nasze rodziny i naszych przodków.
Psychobiologia jest połączeniem wiedzy z dziedziny Biologiki (Roberto Barnai), Totalnej Biologii ( lekarzy Claude Sabbah, Gerard Athias i inni) i RecallHealing (Gilbert Renaud), poziomów świadomości wg. lekarza psychiatry Davida R. Hawkinsa. Opiera się na psychologicznej koncepcji systemowego modelu lojalności rodzinnej, międzypokoleniowego geneogramu historii rodziny, przekazu transgeneracyjnego chorób dziedzicznych oraz wczesnej traumy. 

Psychobiologia, jest dziedziną wiedzy zajmującą się powiązaniami pomiędzy świadomym umysłem człowieka, jego automatycznym mózgiem, a ciałem i jego chorobami.
Sesje indywidualne oraz warsztaty pomagają zrozumieć i uświadomić sobie powiązania pomiędzy, często nieuświadomionymi konfliktami człowieka, a biologiczną odpowiedzią organizmu na te konflikty. Uczą jak krok po kroku docierać do źródła choroby/ stresu i wyłączać jej program.

Poprzez świadomość uwalniamy niesprzyjające już wzorce emocjonalne i uczymy się nowych, po to żyć z lekkością, w harmonii z sobą i innymi, w zdrowiu psychofizycznym.

Warsztaty z psychobiologii

Dlaczego warto przyjść na Warsztaty ?

Ponieważ Wiem o czym Mówię, doświadczyłam tej metody w swoim życiu. Dysponuję wieloletnim doświadczeniem jako praktyk  w pracy z pacjentem chorym, niepełnosprawnym,  w kryzysach osobistych i zawodowych.  Zdobyłam Certyfikację z tytułem praktyk Psychobiologii u dr nauk med. Marzanny Radziszewskiej w Akademii Psychobiologii w Warszawie w roku 2018. Mam ponad 20 lat zdobywania wiedzy i doświadczeń zawodowych z komplementarnych dziedzin i jako psycholog współpracujący na co dzień z lekarzami.

 Psychobiologia jest moja wielką i osobistą drogą do Zdrowia i Pełni w życiu osobistym i zawodowym. Moja osobista i zawodowa historia, doświadczenie wielu strat bliskich mi osób z powodu chorób nowotworowych doprowadziło mnie TU gdzie jestem.

Programy tematyczne warsztatów są moimi autorskimi programami, opartymi na moim doświadczeniu w pracy z pacjentami jako psychologa  oraz na wiedzy z zakresu psychobiologii i psychosomatyki, na psychologicznej koncepcji systemowego modelu lojalności rodzinnej, międzypokoleniowego genogramu historii rodziny, genealogii emocji chorób dziedzicznych oraz wczesnej traumy. Nawiązuje również do terapii RecallHealing® Gilberta Renaud oraz prac lekarzy; psychobiologa i lekarza dr Gerarda Athiasa oraz lekarza dr Claude Sabbaha – twórcy koncepcji Totalnej Biologii. 

Jeżeli jesteś zainteresowany udziałem w warsztatach lub chciałbyś abym zorganizowała szkolenia dla Twojej Firmy skontaktuj się ze mną w celu ustalenia szczegółów.

Warsztat „Psychobiologia czyli emocjonalne przyczyny chorób”

Pomaga nam zrozumieć,w jaki sposób nasze ciało opowiada historię naszego życia, związaną z naszymi relacjami, związkami, doświadczeniami oraz traumami, które dziedziczymy po przodkach (kobietach, mężczyznach z rodu). Trafne odczytywanie języka ciała  może sprawić , że będziemy świadomie kreować własne życie. Jeśli odkryjesz tajemnice swojego ciała, uwolnisz emocje, nie będziesz musiał dłużej cierpieć, chorować.

Jeśli dostrzeżesz jedność ciała, umysłu i uczuć, to nauczysz się żyć tak, jak chciałbyś się czuć. Zrozumiesz, że choroba nie jest twoim wrogiem, wprost przeciwnie, ona chce ci coś powiedzieć.

 Wsłuchamy się w nasze ciała i jego potrzeby. Zdamy się na jego wewnętrzne przewodnictwo. Poznamy proces uzdrawiania  emocjonalnego bólu i jego fizyczne następstw.

Warsztat „Emocjonalne przyczyny chorób i dolegliwości kobiecych”

Psychobiologia pomaga nam zrozumieć, w jaki sposób nasze ciało opowiada historię naszego życia, związaną z naszymi relacjami, związkami, doświadczeniami oraz traumami, które dziedziczymy po kobietach z rodu.

Trafne odczytywanie języka ciała kobiety może sprawić , że będziemy świadomie kreować własne życie. Jeśli odkryjesz tajemnice swojego ciała, uwolnisz emocje, nie będziesz musiała dłużej cierpieć, chorować.

Jeśli dostrzeżesz jedność ciała, umysłu i uczuć, to nauczysz się żyć tak, jak chciałabyś się czuć. Zrozumiesz, że choroba nie jest twoim wrogiem, wprost przeciwnie, ona chce ci coś powiedzieć.
Wsłuchamy się w nasze ciała i jego potrzeby. Zdamy się na jego wewnętrzne przewodnictwo. Poznamy proces uzdrawiania emocjonalnego bólu i jego fizyczne następstw.

Warsztat „Emocjonalne przyczyny nadwagi, otyłości wg Psychobiologii”

CZY zauważasz że pomimo diet, ćwiczeń Twoja waga stoi w miejscu a może puchniesz, tyjesz? TŁUSZCZ to ochrona…  wspólnie przyjrzymy się co może być źródłem, jakie stłumione potrzeby, jakie emocje, jakie nierozwiązane konflikty kryją się pod przybieraniem na wadze…

Zapraszam na warsztat z psychologiem osoby zmagające się z nadwagą, otyłością, wciąż niezadowolone ze swojej figury, które pomimo wielu diet, ćwiczeń fizycznych dosłownie “puchną”.

PSYCHOBIOLOGIA pokazuje jakie konflikty emocjonalne bywają źródłem naszego “powiększania się” i jak je uwolnić…

Warsztat „Katar, zapalenie zatok, gardła, oskrzeli, płuc w psychobiologii”

Choroby układu oddechowego to bolączka w okresie zimowym…dlaczego niektórzy chorują każdej zimy a inni od lat nie mieli nawet kataru…

Choroby układu oddechowego często dopadają nas w zimie, kiedy przebywamy w zamkniętych pomieszczeniach z innymi ludźmi, ale dlaczego Ty wciąż masz katar, ból gardła, a są osoby, które przez całą zimę tryskają energią, dobrą kondycją? A może to już czas zadać sobie kilka pytań “Czego mam już po dziurki w nosie?’ “Jakiej sytuacji w relacjach z innymi, np. w pracy dłużej już nie zniosę?” te i inne pytania mogą doprowadzić Cię do Twoich wewnętrznych konfliktów emocjonalnych, których nie możesz rozwiązać na poziomie umysłu , a wtedy Twoje ciało przychodzi na ratunek, choruje…

Warsztat „Dlaczego dzieci chorują w koncepcji psychobiologii”

Twoje dziecko wciąż łapie infekcje, choruje na górne drogi oddechowe, ma problemy w szkole, problemy skórne….

Jak emocje, konflikty emocjonalne rodziców, dziadków wpływają na stan zdrowia psychofizycznego Twojego dziecka…jak uwolnić ten program…

Ważne by zrozumieć i uświadomić sobie powiązania pomiędzy, często nieuświadomionymi, konfliktami rodziców, a biologiczną odpowiedzią dziecka na te konflikty.

Warsztat „Relacje, związki, seksualność wg Psychobiologii”

Zapraszam na warsztat zgodny z koncepcją psychobiologii, psychologią systemową, oparty na schemacie Triad.

Jak tworzymy relacje, związki, dlaczego wybieramy wciąż podobnych partnerów, jaki jest wpływ komunikacji między matką a ojcem na przyszłe życie partnerskie, dlaczego wiele osób nie może poznać partnera dla siebie, skąd wynikają trudności z bliskością w związkach…

Jeśli chcesz zgłębić temat miłości w kontekście swojego związku, chcesz uwolnić się od ciężaru ukrytych lojalności międzypokoleniowych, czujesz, że wiele odpowiedzi kryje się w Twojej historii rodzinnej to zapraszam.

Konsultacje z psychobiologii

W gabinecie podczas sesji łączę metody systemowej terapii rodzin, geneosocjogramu, dekodowania programów biologicznych mózgu, uwalniania emocji z ciała, co jest istotną umiejętnością, pozwalającą na skuteczność w psychobiologicznej metodzie. Moim zdaniem rozumienie transgeneracyjnego przekazu z rodu  w funkcjonowaniu rodziny i teorii systemów jest niezbędne. Zrozumienie psychogeneologii  – naszych korzeni, pomaga żyć nam z szacunkiem do swojego potencjału życiowego, wydając soczyste, zdrowe owoce Naszego Życia.

Jeżeli jesteś zainteresowany Konsultacją indywidualną z psychobiologii
skontaktuj się ze mną w celu ustalenia szczegółów.

Zapraszam do współpracy

Skontaktuj się ze mną i zapytaj o ofertę