Powszechna prawda, że warto dążyć w rozwoju duchowym, emocjonalnym do równowagi emocjonalnej, by czuć się zawsze i wszędzie jak twórca swojego świata, wspaniała, świetlista osoba, które jedynie dobrą myślą i uczuciem miłości zmieni rzeczywistość, nie jest łatwa, kiedy czujesz się jak ofiara. Kiedy czujesz lęk, że nie dasz rady, że nie umiesz, że będę odrzucony, że świat nie zaakceptuje mnie takiego, jaki jestem, to dostajesz tego więcej i więcej…Właśnie od tego, w co wierzysz i od tego na czym się skupiasz zależy, co pojawi się w Twoim życiu. To najważniejsze, co musisz zrozumieć.

Jak uwolnić się od lęku? Popatrz w jakich obszarach swojego życia wchodzisz w postawę ofiary, zrezygnuj z niej, a następnie ćwicz świadome tworzenie własnych myśli. Jeśli niepokoisz się jakimś wydarzeniem w przyszłości, to sprawdź, na czym skupiłeś się wewnętrznie, czy są to myśli pozytywne czy ograniczające? Możesz zapobiec wydarzeniu, którego nie chcesz, skupiając się na tym, czego chcesz. Skoncentruj się na czymś innym.

O czym mówi do Ciebie Twój Lęk?

Lęk jako poczucie oddzielenia – czujesz się oddzielona/a od życia, innych ludzi, natury, Boga, Siły Wyższej, kiedy dopuścisz swoje różne przekonania, koncepcje stworzone przez Twój umysł okaże się, ze wszystko i wszyscy jesteśmy jednością, bez wyjątków, świat fizyczny przeplata się nie fizycznym, Ja jestem Toba a TY mną. Może czas już puścić to fałszywe przekonanie o rozdzieleniu od innych i świata. Poczuj jak to jest….w miłości i zaufaniu…..
Lęk przed własną mocą, lęk przed oświeceniem – Nelson Mandela powiedział, że: “Najbardziej boimy się tego, że jesteśmy potężni ponad miarę, a nie tego, że nie jesteśmy wystarczająco dobrzy. To nasze światło, a nie nasza ciemność przeraża nas najbardziej.” Pomyśl, w jakich obszarach życia chowasz swoją Światłość?

Lęk przed brakiem miłości – miłość jest najpotężniejszą siłą we Wszechświecie, miłość po prostu możemy czuć zawsze niezależnie od tego, czy mamy obiekt kochania czy nie. Jeśli rozwiązujesz problemy nie z poziomu miłości, jeśli komunikujesz się z innymi jedynie dla zrealizowania swoich celów, prawdopodobnie będziesz odczuwał lęk. Jeśli w Twojej intencji nie ma miłości, to zdradzasz siebie, nie kochasz siebie….przyjrzyj się, ile razy pozwalasz zawładnąć sobą i pokazuje się Twoja ciemna strona? Nie wzbraniaj się przed tym, by spojrzeć na ciemną stronę danej sytuacji, siebie, przytul ten Cień, lęk będzie mniejszy jeśli go zauważysz, czyli najpierw sobie dasz dużo miłości. Masz dostęp do nieograniczonej miłości pomimo wszystkiego, co wydarzyło się w Twoim życiu. “Choćbym chodził ciemną doliną, zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną. Twój kij i Twoja laska są tym, co mnie pociesza.” (Psalm 23)

Lęk spowodowany oddaniem swojej siły – kiedy jesteś świadomy każdej części siebie,to wiesz kiedy oddajesz swoją siłę i komu i czemu? czy to innej osobie, szefowi, partnerowi, rządowi, religii, filozofii, lub finansom! Jesteś niezależną istotą, bądź odpowiedzialny/a za to, co tworzysz. Masz dostęp do nieograniczonej siły, miłości i mądrości., przyjrzyj się, czy za szybko poddajesz się czynnikom zewnętrznym?

Lęk spowodowany przyjęciem negatywnych lub ograniczających przekonań – może często nie wierzysz w siebie, w swoje możliwości, spostrzegasz siebie jako ofiarę, innych jako tych krzywdzących lub też jako ofiary, to tak jakbyśmy nie ufali ich doskonałości, boskości, temu że Ja jestem Ok i Inni są OK.

WYZWANIE 24 💪🤔

W sytuacji odczuwania lęku pamiętaj, że Twoja siła zawsze jest w Tu i TERAZ i że możesz zmienić każde wydarzenie, zmieniając swoje samopoczucie (np. przez głęboki oddech i skoncentrowanie się na czymś innym), co automatycznie skieruje Twoje doznania i doświadczenia na nowe ścieżki. Masz możliwość oraz jesteś odpowiedzialny za to, by kontrolować nie świat zewnętrzny, ale swój wewnętrzny. Zobacz, na czym skupiasz uwagę, co myślisz, w co wierzysz, o czym marzysz. W taki właśnie sposób tworzysz swoją własną rzeczywistość. Nie możesz ani kontrolować uczuć, myśli lub czynów innych ludzi, ani nie ciąży na Tobie ta odpowiedzialność. Manipulowanie innymi lub kontrolowanie wydarzeń, innych ludzi w świecie zewnętrznym, opiera się na lęku oraz na tym, że błędnie określasz źródło swojej siły. Nie jesteś odpowiedzialny za to, by inni czuli się dobrze. Jednak, automatycznie poczują się oni lepiej, kiedy weźmiesz odpowiedzialność za swoje pozytywne emocje i wyrazisz je. Z drugiej strony, nie będziesz czuł się dobrze, jeśli celowo zrobisz coś, co zrani lub sprowokuje innych. A takie działania prowokują podobne działania ze strony innych osób zgodnie z prawem, że podobne przyciąga podobne. Zawsze jesteś odpowiedzialny za swoje intencje, dobre czy złe, świadome czy nieświadome. Na Tobie spoczywa odpowiedzialność, by znaleźć i wyrażać swoje szczęście, które jest nieodłączną częścią Ciebie. Nie możesz zrzucić tej odpowiedzialności na nikogo innego. Inni ludzie nie mają takiej mocy, by sprawić, że poczujesz się dobrze lub źle, dopóki sam im tej mocy nie dasz. Nie ma winnych i nie ma ofiar….W procesie leczenia wewnętrznych ran, które sprawiają, że cynizm i złośliwe uwagi innych ranią Cię, masz wybór pomiędzy przemyślaną decyzją, a spontaniczną reakcją.

Co wybierasz? Zaufanie i Miłość czy Lęk? To czyni różnicę w naszym Życiu….jak jest u Ciebie? 🤔