„Najdłuższa podróż, w jaką wyruszamy, to podróż do naszego wewnętrznego świata.
Przysłowie islandzkie

Już wiemy, że z każdą naszą Emocją, czy z lękiem, czy złością, czy smutkiem witamy się jak z ważnym posłańcem, który chce przekazać nam specjalną wiadomość:
„Witaj smutku, co chcesz mi powiedzieć, za kim? Za czym tęsknie?, 😥
„Witaj złości, czego mam już dość? Czego mi brak?”😕
Poprzez przyjęcie Emocji z akceptacją i powolny oddech przywracamy sobie spokój…
Możemy chwilę pobyć z daną Emocją i zastanowić się, dokąd nas prowadzi…. I wtedy dzieje się Magia !!!!
Gdy uczucie jest naprawdę wysłuchane rozpływa się w powietrzu, odlatuje, a na jego miejscu pojawia się ulga, spokój, wdzięczność, itp., nawet ból zaczyna być interesujący jak mu się dłużej przyjrzymy…
I wtedy wyłaniają się nasze wewnętrzne tęsknoty, które wyrażają istotę naszego życia. Im głębiej dotrzemy do swoich potrzeb, tęsknot, tym mniej dotkliwie będziemy przeżywać trudne emocje, którym towarzyszy poczuciu braku. Ponadto jak wsłuchamy się w jakiś nasz brak, jakąś tęsknotę, to za chwilę pojawi się nam wizja potrzeby i chęć działania, by ją zrealizować. Jeśli spotkamy się z prawdziwą naszą potrzebą, która już „kwili jak dziecko” , to pojawi się silna wewnętrzna motywacja do działania, wola życia, której z poziomu umysłu byśmy nie byli w stanie wydobyć.

WYZWANIE NR 5

ROZPOZNAJ SWOJE POTRZEBY I BĄDŹ DLA SIEBIE NAJLEPSZYM OPIEKUNEM🤗💗

 1. Na początku diagnoza „Gdzie Cię boli? W Jakiej sferze swojego życia czujesz się źle, może problemy zdrowotne, relacje w rodzinie, w pracy, problemy finansowe?
 2. Jakie emocje towarzyszą Ci, jak o tym myślisz? Złość, smutek, lęk, wstręt, rozczarowanie, żal? Poczuj, co to jest i gdzie w ciele tę emocję odczuwasz? Oddychaj do niej…..
 3. Po chwili sprawdź, jaka potrzeba się za tym kryje? zobacz jakie jakości (zasoby) możesz zacząć doświadczać
  • POTRZEBA BEZPIECZEŃSTWA: spokój, odpoczynek, relaks, równowaga, poczucie wpływu, jasność co do zagrożeń, bycie chronionym, bezpieczeństwo materialne, itp.
  • POTRZEBA SATYSFAKCJI: przyjemność, zadowolenie, jasność celów, pasja, aspiracja, poczucie dostatku, wdzięczność, poczucie osiągnięć, motywacja, itp.
  • POTRZEBA WIĘZI: empatia, życzliwość, współczucie innym i sobie, poczucie własnej wartości, asertywność, wybaczanie, miłość, itp.
 4. Odpowiedz na pytanie:
  • Co mogłoby mi naprawdę pomóc w zaspokajaniu tej potrzeby?
  • Jakie zasoby wewnętrzne i zewnętrzne mogę wykorzystać by zaspokoić swoją potrzebę, np. bezpieczeństwa
  • Jakiego doświadczenie teraz pragnę najbardziej na świecie?

SZUKAJ TEGO W ŚWIECIE I W SOBIE💗wiele zasobów do zaspokojenia swoich potrzeb możesz wzbudzić w Sobie – Chcesz być Kochany – Kochaj, chcesz, żeby inni Ciebie szanowali, szanuj ludzi, kimkolwiek nie są, chcesz poczuć się bezpiecznie – zaufaj, że jesteś chroniony…🙏
PREZENT ODE MNIE do słuchania i ćwiczenia przed snem – pamiętaj, że Wszystko Masz w Sobie, wszystkie odpowiedzi są w Tobie🍀

WIZUALIZACJA „Nawiązanie kontaktu z Wewnętrzną Mądrością”
https://www.youtube.com/watch…